Çevrimiçi
Oyuncular

Oluşturulan
Hesaplar

Oluşturulan
Loncalar

Metin2 Pvp Server

Metin2 genel olarak üç büyük imparatorluğun savaşını anlatan ve uzak doğu tarihini yansıtan bir oyun. Oyunda ilk dönemlerde sadece hayvan ve bitki hayatı olmasına rağmen daha sonradan yapılan güncellemeler ile oyun içeriği genişletildi. Yapılan bu güncellemeler ile üç imparatorluğun sınırları çizildi. Oyuncuların amaçları rakipleri ile savaşarak sürekli olarak kendilerini geliştirmek. Dünya genelinde ciddi bir oyuncu sayısına sahip olan bu oyun 2005 yılından bu yana oynanıyor. Strateji oyunlarının en ünlülerinden biri olması ve aynı zamanda ciddi bir planlama gerektirmesinden dolayı bazı oyuncular bu oyuna tutkunluk derecesinde bağlılar.

Kırmızı, sarı veya sarı bayrak seçeneklerinden birini tercih eden oyuncular karakterlerini oluşturarak oyuna başlıyorlar. Online olarak oynanan bu oyuna katılmak isteyen kişiler öncelikle oyunu bilgisayarlarına indirmeli daha sonra ise kayıt olmalılar. Oyunda yer alan krallıklar Shinsoo, Chunjo ve Jinni isimlerini taşıyorlar. Oyuna ilk giriş yapan oyunculardan 5 ana karakterden birini seçmeleri istenir. Bu karakterlerin isimleri Savaşçı, Ninja, Şaman, Sura ve Lycan. Karakterlerin özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 

  • Savaşçı : Sahip olduğu güç ve zırh ile özellikle yakın dövüşler içinde kullanılan karakterdir.
  • Ninja    : Rakiplerine pusu kuran ve suikastçi olan karakterdir.
  • Sura      : Oyun içinde sihirli güçlere sahip olan karakterdir.
  • Şaman  : Büyü yapma yeteneklerine sahiptir. Bu sayede arkadaşlarına yardımcı olabilen bir karakterdir.
  • Lycan    : Kurt görünümlü karakterdir.

Level sistemi üzerine kurulan bu oyunda ilerlemek isteyen kişiler mutlaka level atlamalılar. Bunun için oyun içinde yer alan canavarları kesmek gerekir. Level ilerledikçe level atlamak zorlaşır ancak karakter aynı oranda güçlenir. Oyun içinde oyuncuların itemlerini ve karakterlerini güçlendirmek için mutlaka kendilerine verilen görevleri yerine getirmeliler. Bu sayede xp ve para kazanılır. Metin2 oyuncuları diledikleri takdirde arkadaşları ile birlik olarak yonca adı verilen gruplar kurabilirler. Bu gruplar birlik olarak araziler işleyebilirler.

Aynı zamanda binek hayvanları ile savaşabilir ve cesur petler ele geçirebilirler. Tüm bunların yanında oyuncular dönemsel veya geleneksel etkinliklere katılabilirler ve arkadaşları ile birlikte pvp yapabilirler. Metin2 pvp özel olarak kurulabilecek bir server. Bu serverleri açmak için ya para ya da bilgi gerekir. Aynı zamanda güçlü bir bilgisayara sahip olmadan bir Metin2 pvp açmak sıkıntılı olabilir.

Metin2 Pvp Server

Metin2 pvp server demek bu oyun için özel olarak açılan server demektir. Oyuncuların özel olarak kurdukları bu serverler bu oyunun vazgeçilmezlerinden biridir. Bir oyunda server kurmak farklı oyuncuların bir araya gelerek aynı ortamda mücadele etmelerini sağlar. Metin2 oyuncuları da bu oyun için kurulan özel serverler içinden kendilerine uygun olanları seçerek katılabilirler veya kendileri bir server kurup başka oyuncularında kendilerine katılmalarını sağlayabilirler. Metin2pvp server seçimi yapmak isteyen kişiler daha önce kurulmuş olan server isimlerini bir liste halinde görebilir ve inceleyerek diledikleri servere katılabilirler. Bu sayede farklı oyuncular ile birlikte mücadele ederek güçlü topluluklar kurabilirler. Seçilecek serverlerin mutlaka güçlü olmalarına dikkat etmek gerekir.

Çünkü oyunun akıcı bir şekilde oynanabilmesi için üye olunan serverlerin güçlü olması en önemli kriterdir. Bu sebeple Metin2 pvp server açmak isteyen kişiler mutlaka güçlü bir hosting hizmeti almalı ve çok güçlü bir server bilgisayarına sahip olmalıdırlar. Metin2 oyun içinde birçok aktif server olduğu için oyuncuların seçimlerini yaparken dikkatli olmaları gerekir. Seçecekleri serverlerin hızı ve kalitesi mutlaka sorgulanmalıdır. Bazı serverler sadece kendi içlerinde farklı etkinlikler düzenleyebilirler.

Aynı zamanda kendilerine has ayarları olabilir. Oyuncular bu etkinliklere katılarak daha kısa zaman içinde ciddi ödüller kazanabilirken aynı zamanda daha da gelişebilirler. Bazı Metin2 pvp server isimleri diğerlerine göre daha çok bilinir ve önerilir. Ancak bunların çoğu yeni üye alımına kapalıdır. Bu sebeple oyuncular mutlaka bu serverlere üye olmak istediklerinde kimi zaman belli ücretler karşılığında VIP üyelik almak zorunda kalırlar.

Metin2 pvp server açmak isteyen kişilerin iki seçeneği var. İlki para karşılığında güçlü bir hosting hizmeti almak. Ancak bunun için çok güçlü bir hosting hizmeti almak gerekir. Bu sebeple seçilecek firma hakkında çok dikkatli olmak ve en kaliteli firmaları belirlemek gerekir. Diğer seçenek ise kişisel bilgi birikim ile server açmaktır. Ancak bunun için hem yeterli teknik bilgiye hem de güçlü bir bilgisayara ihtiyaç vardır. Oyun içinde 4-5 yıldan bu yana aktif olarak devam eden serverler bulunabilir. Ancak birçok server ortalama olarak 1 yıl sonunda kapanır ve yeni serverler açılır. Kısa zaman içinde gelişebilmek ve aynı zamanda ciddi anlamda level atlayabilmek için mutlaka doğru bir server seçilmeli. Bu server ne kadar güçlü olursa oyun içinde ilerlemek o kadar kolay olur.

Metin2 Emek Server

Metin2 mantığına sahip oyunlarda oyuncuların mutlaka bir servere girmeleri gerekecektir. Ancak çok fazla server olmasından dolayı kimi zaman karar vermek zor olabilir. Bunun için hangi server doğru seçim, server seçerken nelere dikkat etmek gerekir ve buna benzer soruların yanıtlarını öğrenmek gerekebilir. Oyuncular bazı serverlere katıldıkları zaman gelişmek için ihtiyaçları olan nesneleri ücret karşılığında alarak daha kısa zaman içinde gelişebilirler. Ancak Metin2 emek server seçeneklerinden biri seçildiğinde ücret ödemeye gerek kalmaz.

Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de bu durum artık ciddi bir sektör haline geldi. Bu oyunlarda açılan serverler hakkında pvp ve pve terimleri kullanılır. Bunlardan biri yapay zekâ ile gelişmek diğeri ise savaşarak yani emek vererek gelişmek anlamına gelir. Son zamanlarda oyuncuların çoğu hem oyundan daha fazla keyif almak hem de gelişmek için para ödememek adına emek verilen serverleri tercih ediyorlar. Bu da kendilerini Metin2 emek server seçeneklerine yönlendiriyor. Bu serverler de kontrol tamamen oyuncunun elinde oluyor ve gelişmek için emek vermek zorunda kalıyorlar.

Pvp mantığında olan serverlede oyuncuların karakterlerinin gelişmesi için server sahiplerinden ciddi ücret talepleri gelebilir. Bu ücretleri ödemek istemeyen kişiler ise emek serverlerden birini seçerek kendi emekleri ile gelişmeyi tercih edebilirler. Ancak oyuncular Metin2 emek server isimlerinden birini seçecekleri zaman öncelikle bir serverin emek server olduğunu anlamak için nelere dikkat etmeleri gerektiğini bilmelidirler. Şu özellikleri taşıyan serverler emek serverler olabilirler;

  • Sunucuda ilerlemek ve bir başarı elde etmek için emek verilmesi gerekmeli
  • Pvp ve pve ağırlıkları eşit ölçülerde olmalı
  • Oyun içinde öde ve kazan mantığı az olmalı. Asıl ağırlık emek vermekten yana olmalı

Metin2 emek server sayısı oldukça fazla olduğu için oyuncular bu seçenekleri inceleyerek kendilerine en uygun olanı seçebilirler. Bu sayede diledikleri gibi emek verip kısa zaman içinde ciddi yol alabilirler. Seçilecek sunucular hakkında bilgileri olmayan kişilerin en çok dikkat ettikleri konu genellikle serveri ömrüdür. Yani uzun zamandan bu yana yayında olan ve üyelerine sorun çıkarmayan bir emek server her zaman için doğru seçim olacaktır. Bir serverin çok kalabalık olması o serverin kaliteli olduğu anlamına gelmez. Aynı zamanda bir serverde az kişi olması da o serverin kalitesiz olduğu anlamına gelmez. Bu sebeple Metin2 emek server seçimleri yapan oyuncular farklı kriterlere göre hareket etmeye çalışmalılar.

Metin2 Pvp Serverler 1-99

Metin2 içinde server arayan kişilerin karşılarına en çok çıkan seçeneklerden biri de genellikle Metin2 pvp serverler 1-99 ve benzeri seçenekler olur. Burada geçen 1-99 ifadesi o serverin başlangıç ve bitiş seviyesi demektir. Yani oyuncular bu servere girdiklerinde 1nci level başlangıç 99ncu level ise bitiş olarak ayarlanır. Bu özellikle onlarca farklı server bulunabilir. Bunların kimileri kısa zaman içinde açılıp kapanan serverler olabilirken kimileri ise yıllardan bu yana yayında olan serverlerdir. Bu serverler üye olan kişilere farklı hizmetler ve avantajlar sunabilirler. Bu sebeple bir oyuncu seçeceği server için öncelikle içeriklerini araştırmalı ve üyelerinden bilgiler almalı.

Bu konuda araştırma yapan kişilerin karşılarına hem aktif olarak devam eden hem de yakın zamanda yayına girecek olan server isimleri çıkabilir. Çünkü birçok kişi sürekli olarak yeni server açarak oyuncuların ilgilerini çekmeye çalışırlar. Yeni bir server açmak zor olmadığı için bunu herkes yapabilir. Metin2 pvp serverler 1-99 serverlere girmek oyunculara birçok önemli avantaj kazandırabilir. Bunun en önemlisi bu serverler içinde düzenli olarak yapılan etkinlikler sayesinde daha hızlı seviye atlamanın mümkün olmasıdır. Aynı zamanda oyunculara bonus olarak verilen itemler ve ödeme yapmadan sadece emek ile kazanmak gibi seçenekler de birçok oyuncunun mutlaka bu server olanaklarını değerlendirmek istemelerine neden olur.

Metin2 pvp serverler 1-99 başlığı ile araştırma yapıldığı zaman çok fazla server ismi olması doğal olarak insanların kafalarını karıştırabilir. Ancak bu serverlerin her biri sahip oldukları farklı zorluk dereceleri ve aynı zamanda oyunculara sundukları diğer olanaklara göre seçilmelidir. En önemli kriter ise serverin ömrüdür. Çünkü birçok server oyunculara sundukları olanaklara ve vaatlerine rağmen genellikle çok uzun süreli olmazlar. Buda emeklerin boşa gitmesine ve zaman kaybına neden olur. Ancak bazı serverler uzun yıllardan bu yana var oldukları için doğal olarak oyuncuları da hiçbir sorun yaşamadan oyunun keyfini çıkarabilirler.

Metin2 Pvp 2022

Metin2 pvp 2022 server sayısı çok fazla olmasına rağmen bunların aralarına sürekli olarak yenileri ekleniyor. Hem bu oyuna yeni başlayan kişiler hem de deneyimli oyuncular ise aralarından istediklerini seçerek kendilerine sunulan avantajlar ile oyunlarına devam edebiliyorlar. Yeni açılan serverleri değerlendirmek isteyen kişiler bunun için Metin2 Pvp 2022 isimleri neler, hangi server seçmem gerekir ve seçimlerimi neye göre yapmalıyım gibi başlıklar ile araştırmalarını yapıyorlar. Bilindiği gibi Metin2 oyununda her server farklı avantajlar sunarak oyuncuların kendilerini seçmelerini sağlamaya çalışıyorlar.

2022 yılında açılan ve açılacak olan server isimlerine hem oyun içinden hem de forum sitelerinden ulaşmak mümkün. Tüm bu serverlerin içerikleri farklı olabildiği için oyuncular kendilerine ne uygun seçim için uzun zaman araştırma yapmak zorunda kalabilirler. Metin2 oyuncularının en büyük sıkıntılarından biri alıcı bir server bulamamaktır. Birçok oyuncu katıldıkları serverlerin kısa zaman içinde kapanmasından dolayı yeniden bir server arayışına girerler ve bu da onlar için can sıkıcı bir durumdur.

Birçok server kalıcı olma sözü ile açılır ancak bunların çok azı bu sözlerin yerine getirebilirler. Metin2 Pvp 2022 server seçecek olan kişiler sunucuları açık olan serverleri tercih ettikleri takdirde o server içindeki aktif oyuncu yoğunluğunu görebilirler. Her sever farklı içerikler ve olanaklar ile hazırlandığı için oyuncular mutlaka kendilerine en uygun içerikleri araştırmalı ve seçimlerini ona göre yapmalıdırlar. Bu sayede Metin2 Pvp 2022 server seçeneklerinden en doğru olanı seçerler ve oyun kendileri için daha kolay bir hale gelebilir.